• info[at]faranik.ir
  • 33281244 086

معرفی سیستم

امروزه بدلیل توسعه و گسترش شهرها و ساخت و ساز بناهای بزرگ همچون مجتمع های مسکونی، مراکز اداری، صنعتی، تجاری و بیمارستانی و ... لازم است که از کابینت های مخابراتی فضای باز (Outdoor Cabinet) در نزدیکی این مراکز استفاده شود. در این کابینت های مخابراتی تجهیزات الکترونیکی زیاد و گران قیمتی به کار گرفته می شوند. این تجهیزات باید به دور از گرد و غبار و در شرایط دما و رطوبت مناسبی به کار گرفته شوند تا آسیب نبینند. برای تامین شرایط محیطی مناسب این تجهیزات، فضای درون این کابینت ها را از محیط خارجی کاملا ایزوله می کنند.

 

شکل 1- کابینت مخابراتی هواوی (هانت-ONU)

 

برای تثبیت دما و رطوبت در کابینت های مخابراتی راهبرد های متعددی وجود دارد. یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش های مورد استفاده، رویکرد: Fan Heat Exchanger & Air Condition می باشد. در این روش یک فن داخلی گرمای داخل کابین را به یک گرماگیر یا Heat sink آلومینیومی می دمد و در سمت دیگر Heat sink، فن خارجی، گرمای آن را به بیرون هدایت می کند. به دلیل ایزوله بودن محیط داخلی و خارجی از یکدیگر، گرد و غبار وارد سیستم نمی شود.

 

شکل 2- ایزولاسیون جریان هوا داخلی و خارجی در Heat sink

 

 شکل 3- نمونه ای از فن های دمنده مورد استفاده در سیستم خنک کننده (R1G225-AF11-52)

 

برای تثبیت دما در اوقات سرد سال، این سیستم به طور اتوماتیک یک Heater را فعال می کند تا دمای کابین متعادل گردد. یک پردازنده الکترونیکی برنامه ریزی شده، کنترل فن ها و هیتر را بر عهده دارد.

به دلیل بروز نقص فنی متعدد در بردهای کنترلی نمونه خارجی، شرکت پویا ارقام فرانیک ایران اقدام به طراحی، ساخت و برنامه ریزی یک برد کنترلی جدید با نام ACS Card کرده است.

 

شکل 4- ACS Card و کارت Heat Exchanger شرکت هواوی

 

برد Air Condition System که به اختصار  ACS Cardنامیده می شود در مقایسه با نمونه خارجی دارای مزایای متعددی است. مجموعه ای از این ویژگی ها به شرح زیر می باشد.

 

ویژگی ها

  • قیمت بسیار مناسب نسبت به نمونه خارجی.
  • مونتاژ سریع قطعات.
  • نصب و تعمیرات آسان.
  • حجم کم:

 نمونه خارجی در دو برد مجزا ساخته شده در حالی که ACS Card در یک برد، مجتمع گردیده است.

  • راندمان بالاتر:

به دلیل استفاده از قطعات تمام الکترونیکی و به روز، برد های تولید شده توسط این شرکت نسبت به نمونه خارجی از کارایی بالاتر و مصرف الکتریکی پایین تری برخوردار است.

  • عدم ایجاد جرقه:

به دلیل عدم استفاده از رله های الکتریکی که ایجاد جرقه می کنند، از این برد می توان در مراکز نظامی، صنعت نفت وگاز و ... بهره برد.

 

راهنمای نصب و راه اندازی

    به دلیل استفاده از برق 220 ولت باید هنگام کار با این برد نکات ایمنی را در نظر گرفت. استفاده از کارت ACS مشابه نمونه خارجی آن است و اتصالات آن مانند جدول زیر جایگذاری می گردد.

 

جدول 1- راهنمای نصب اتصالات الکتریکی

تست سیستم

با فشردن کلید Test در صورت روشن بودن فن ها، سیستم   آن ها را خاموش کرده تا متوقف شوند، سپس به مدت 30 ثانیه هر دو فن روشن می شوند و در پایان، سیستم به حالت قبل از تست باز می گردد.

توجه: هنگام مشاهده آلارم پیشنهاد می شود، یک بار دکمه Test را فشار دهید. در صورتی که بعد از اجرای فرایند تست علامت Alarm همچنان باقی بود، اتصالات و اجزای سیستم را بررسی کنید.

وضعیت Run و Alarm

بر روی کارت ACS یک LED سبز با نام Run و یک LED قرمز با نام Alarm وجود دارد. جدول زیر عملکرد این دو LED را در حالت های مختلف نشان می دهد.

 

جدول 2- راهنمای LED های RUN و ALARM

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction