• info[at]faranik.ir
  • 33281244 086

PLC

 

یکی از مشهورترین PLC هایی که در صنایع ایران به کار گرفته شده PLC زیمنس می باشد . شکل زیر یک PLC ماژولار زیمنس را نشان می دهد. در این شکل محل مناسب هر ماژول نشان داده شده است. برای افزایش ورودی خروجی های PLC  باید ماژول های SM را افزایش داد. در صورتی که ماژول ها زیاد باشند آنها را روی چندین رک سوار می کنند. برای شناسایی ماژول های هر رک توسط CPU از ماژول رابط IM استفاده می شود.

ادامه مطلب...

Programmable Logic Controller یا به اختصار PLC کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی می باشند .PLC یک سخت افزار کامپیوتری است که تعداد زیادی ورودی خروجی های دارد.این ورودی خروجی ها می توانند دیجیتال یا آنالوگ باشند . PLC  سیگنال های ورودی را گرفته و طبق برنامه داده شده آنها را پردازش نموده و نتیجه را به خروجی می دهد. سیگنال های ورودی  PLC توسط انواع سنسور ها ساخته می شوند. خروجی PLC انواع مختلف موتورها، مگنت ها، چراغ ها و غیره می باشد.PLC ها توسط شرکت های مختلف در سراسر جهان ساخته می شوند. در زیر محصولات شرکت های مهم سازنده PLC معرفی می گردد.

AllenBradley compressorتصویر 1- PLC های Allen Bradley

ادامه مطلب...

متخصصین شرکت Fraunhofer آلمان به تازگی جورابی ساخته اند که مناسب افراد دیابتی می باشد. افرادی که دچار دیابت حاد می شوند حس های عصبی پایین پای آنها ضعیف می شود و ضربه و حرارت را در نوک انگشتان و پایین پا به خوبی حس نمی کنند. لذا آنان در معرض خطر جراحت پا قرار می گیرد.

Socks 1 Compress

ادامه مطلب...
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction